Naviknuli smo da se na ljetno računanje vremena prelazi u noći sa zadnje subote u nedjelju u mjesecu ožujku. No preciznije govoreći pomicanje kazaljki na satu se događa posljednju nedjelju u ožujku u 2 sata ujutro. Kako je ove godine posljednja subota zadnji dan ožujka (31.3.), a posljednja nedjelja 25.3., prelazak na ljetno vrijeme bit će u noći sa 24.3. na 25.3. – dakle, ovaj vikend. Vrijeme se pomiče jedan sat naprijed – sa 2 ujutro na 3 ujutro.
Ne propustite jedinstvenu priliku u 2020. >>>Cijene ljetovanja u Hrvatskoj snažno pale! Provjerite ponudu i rezervirajte odmah!
Ovo nije još jedan članak o štednji s glupim ili iritantnim savjetima tipa 'prilikom kupanja koristite ciglu u kadi kako bi se prije napunila'. Trikove ovog vodiča možete primjeniti odmah >>>Kako uštedjeti bez odricanja: primijenite ove mjerljive trikove odmah
Inače, ideju pomicanja sata je kao šalu iznio Benjamin Franklin davne 1784. godine. Prvi put je uvedeno 1916. godine u Njemačkoj i Austro-Ugarskoj, a kako je Hrvatska tada bila u sastavu Austro-Ugarske, može se reći da smo i mi bili prvi u igri pomicanja sata. Igri koju veliki broj ljudi mrzi, a znanstvena su istraživanja pokazala da čak 20 posto stanovništva pati od zdravstvenih problema.
Koje popuste možete ostvariti prilikom vožnje autobusom? Što ako ne iskoristite povratnu kartu? Provjerite u članku Popusti na putovanje autobusomNe vidite cijenu autobusne karte?
Korisni savjeti za putovanje autobusom
Izreke, misli, aforizmi i puno Murphyjevih zakona o putovanju
Vicevi o putovanju
Izazov: možete li točno odgovoriti na ovih 12 pitanja o Hrvatskoj? Kviz Hrvatska